Akademia Nieruchomości

Fundacja Europejski Instytut Nieruchomości została powołana przez zespół osób z wieloletnim doświadczeniem i szeroką wiedzą o rynkach nieruchomości, o rozwiązaniach instytucjonalnych i otoczeniu legislacyjnym, o strategiach zarządzania majątkiem i systemach finansowania.

Instytut gromadzi informacje rynkowe, prowadzi badania, analizy tendencji i procesów rynkowych. Działa na rzecz utworzenia ogólnoeuropejskiego, spójnego i dostępnego systemu wiedzy oraz baz danych o rynkach nieruchomości i istotnych zbiorach bibliograficznych z tego zakresu.

Do podstawowych wyzwań stojących przed Instytutem należą: inicjowanie i wspieranie działań na rzecz integracji europejskiej, rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami i grupami zawodowymi związanymi ze sferą zainteresowań Instytutu, podejmowanie działań służących wyrównywaniu poziomów i zrównoważonemu, stabilnemu rozwojowi.

EIN, jako organizacja pozarządowa, zajmuje szczególną pozycję w sieci powiązań różnych firm, instytucji i organizacji na rynkach nieruchomości. Istotna jest sfera badań naukowych i przedsięwzięć edukacyjnych w zakresie gospodarki nieruchomościami i gospodarki przestrzenią, w szerokim kontekście interdyscyplinarnym. Szczególne miejsce zajmują tu strategie rozwoju, polityka przestrzenna, programy rewitalizacyjne, analiza tendencji rozwojowych, prognozy i eliminowanie barier.

Ważnym obszarem jest zatem poszukiwanie dostępnych krajowych i międzynarodowych źródeł wsparcia dla organizacji i podmiotów gospodarczych, a zwłaszcza dla samorządów lokalnych i regionalnych oraz pomoc w przygotowywaniu dokumentacji i uruchomieniu właściwych procedur.

Europejski Instytut Nieruchomości upowszechnia sprawdzone rozwiązania i zasady gospodarki rynkowej, nowe idee i rezultaty badań, przykłady najlepszych rozwiązań praktycznych oraz informacje o interesujących opracowaniach i wydarzeniach.

Eksperci EIN – np. Władysław J. Brzeski, Grzegorz Buczek, Kazimierz Jurek, Edward Kozłowski, Kazimierz Kirejczyk, Janusz Lipiński, Bolesław Meluch, Leszek Michniak – to wybitni specjaliści sektora nieruchomości. Mają na swoim koncie realizacje wielu programów dotyczących opracowania strategii majątkowej, dla gmin, instytucji państwowych i przedsiębiorstw, jak również gospodarowania nieruchomościami, w Polsce i za granicą.

Instytut, który posiada też biuro w Krakowie, współpracuje z inżynierami budowlanymi, geodetami, rzeczoznawcami budowlanymi i majątkowymi, zarządcami nieruchomości, pośrednikami w obrocie nieruchomościami, a także urzędami miast, uczelniami i instytucjami pozarządowymi.


WGN – Wielka Giełda Nieruchomości – jest liderem działającym od 1991 na rynku nieruchomości i jednocześnie największym polskim Koncernem Obrotu Nieruchomościami.
Na sukces WGN pracuje ponad 500 managerów, agentów, analityków, rzeczoznawców, prawników oraz doradców ds. nieruchomości, inwestycji, finansów i przedsięwzięć deweloperskich, speców od reklamy i PR w ponad 80 Oddziałach biur obrotu nieruchomości i działalności deweloperskiej na terenie Polski i zagranicy.

WGN do roku 2018 przeprowadził ponad 150 000 transakcji w kraju i na świecie dla ponad ćwierć miliona klientów, co jest absolutnym rekordem w Polsce.

Gwarancją sukcesu WGN jest:

 • blisko 30letnie doświadczenie na rynku Polskim i zagranicznym,
 • profesjonalne i wyspecjalizowane doradztwo na każdym etapie,
 • autorskie i rzetelne analizy rynku,
 • doskonała znajomość aktualnych trendów na rynkach lokalnych, krajowym i międzynarodowym,
 • wielopłaszczyznowa promocja nieruchomości między innymi na ponad 100 portalach internetowych i w 3 własnych tytułach prasowych,
 • doradztwo finansowe i współpraca z ponad 20 bankami w zakresie kredytowania zakupu,
 • indywidualne podejście do klienta i wybór najlepszej dla niego oferty,
 • pomoc w negocjacjach umowy,
 • finalizowanie bezpiecznych transakcji.

Eksperci WGN zapewniają kompleksową obsługę deweloperów od doradztwa przy projektowaniu inwestycji, poprzez  jego realizację, wielopłaszczyznową reklamę i marketing, kończąc na sprzedaży i przekazaniu nieruchomości klientom.

Profesjonalizm i wysoki standard gwarantuje Znak Jakości ZJ WGN oraz Znak Jakości ISO 9001.

WGN laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień między innymi:

 • „Jakość Roku 2012” w kategorii „Usługa” organizowanym przez wydawcę „Biznes Raport” w Dzienniku Gazeta Prawna oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A,
 • SYMBOL 2014 w kategorii „Rozwój Biznesu”, nadany przez Redakcję „Monitora Rynkowego” Dziennika Gazeta Prawna oraz „Monitora Biznesu” dziennika Rzeczpospolita,
 • Najwyższa Jakość International Quality za rok 2015, 2017 i 2018 w kategorii ” QI Services / Usługi”.

Każdego roku Grupa WGN uczestniczy w wielu edycjach targów nieruchomości krajowych jak i na międzynarodowych, w tym największych Targach Nieruchomości Inwestycji i Finansów na świecie jak MIPIM w Cannes na wiosnę i EXPO REAL w Monachium jesienią każdego roku.

Partnerem strategicznym Grupy WGN jest amerykański Koncern Obrotu Nieruchomościami Realty Executives International. Dzięki tej współpracy WGN przeprowadza transatlantyckie transakcje.